Įmonių duomenų saugumo užtikrinimas Šiauliuose

Įmonių duomenų saugumo užtikrinimas Šiauliuose

Duomenų saugumas tampa viena svarbiausių problemų šiuolaikinio verslo pasaulyje. Bene pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria šiandieninės įmonės, susijusios būtent su duomenų apsauga, naudojantis kompiuteriais ar kitais IT ūkio įrenginiais. Svarbu šį opų sprendimą patikėti savo srities profesionalams. Įmonių duomenų saugumo užtikrinimas Šiauliuose – viena iš krypčių, ties kuriomis dirbame jau ne vienerius metus. Svarbu suvokti, kokias užduotis atlieka duomenų saugumo specialistai. Jie siekia užtikrinti:

  • Duomenų vientisumą;
  • Apsaugą nuo gedimų, dėl kurių prarandama informacija ar įvyksta jos sunaikinimas;
  • Informacijos konfidencialumą;
  • Informacijos prieinamumą įgaliotiems vartotojams.

Kalbant apie minėtą apsaugą nuo gedimų, tai gali būti siekis išvengti toliau vardijamų nesklandumų: tinklo ar disko sistemų, serverių, darbo stočių gedimų. Juos gali sukelti netinkamas darbuotojų elgesys ar nuo jų nepriklausantys gedimai. Todėl, iškilus minėtoms situacijoms, dėl kurių nukenčia duomenų saugumas, svarbu išsirinkti kompetentingus specialistus, galinčius atitaisyti padarytą žalą.

Mūsų įmonė yra pasiruošusi pateikti Jūsų verslui optimaliausius sprendimus, susijusius su duomenų saugumu. Tai: serverių konfigūravimas ir paruošimas pagal Jūsų įmonės poreikius bei IT ūkio priežiūra. Rinkdamiesi mus, Jūs, visų pirma, renkatės kokybės garantiją. Mūsų meistrai nuolat kelia savo kvalifikaciją, o kompiuterių gedimai ir duomenų saugojimo specifika jiems – itin gerai pažįstama sritis.

Kas gali lemti duomenų praradimą ir kaip apsisaugoti nuo to?

Informacijos praradimas gali būti susijęs su: kompiuteriniais virusais, netinkamu archyvinių duomenų saugojimu bei duomenų prieigos teisių pažeidimais. Dėl išvardintų darbo su kompiuterine įranga pažeidimų, buvo sukurti įvairių rūšių informacijos apsaugos būdai. Tradiciškai jie gali būti suskirstyti į tris kategorijas:

  • Fizinė apsauga;
  • Programinė įranga (antivirusinės programos ir pan.);
  • Administracinės apsaugos priemonės (prieiga prie patalpų, įmonių saugumo

strategijų kūrimas ir kt.).

Viena iš fizinės apsaugos priemonių yra NAS stotelės – tai duomenų saugojimui skirti serveriai. Iš esmės tai yra kompiuteris, turintis tam tikrą diskų masyvą, prijungtas prie tinklo (dažniausiai, vietinio) ir dirbantis pagal nustatytus protokolus. Keli tokie kompiuteriai gali būti sujungti į vieną sistemą ir dalintis informacija tarpusavyje.

NAS stotelės. Kodėl jos reikalingos įmonės darbe?

NAS stotelės leidžia Jums ir Jūsų įmonės darbuotojams patogiai saugoti failus bei lengvai juos bendrinti. Vienas didžiausių šių įrenginių, skirtų duomenų saugojimui, privalumų – lengva prieiga prie Jūsų įmonės duomenų, kuri galima netgi per atstumą. Duomenis galite pasiekti ir už savo įmonės ribų – vienintelė sąlyga yra interneto ryšys. Net būdamas toli nuo savo įmonės, galite lengvai peržiūrėti failus naudodami išmanųjį telefoną, planšetę ar kitą įrenginį.

Nepaisant nedidelio dydžio, NAS įrenginiai yra talpūs failų serveriai, turintys plačias atliekamų funkcijų galimybes. Be to, NAS stotelės labai patogios, kai reikia paskirstyti atskirų vartotojų prieigą prie konkrečių failų. Suteikti prieigą ar ją užblokuoti, galėsite keliais pelytės paspaudimais. Žinoma, kai įmonėje dirba didesnis darbuotojų skaičius, prieiga prie vieno ir to paties dokumento, dažnai, gali būti reikalinga keliems vartotojams tuo pačiu metu. Tačiau tai – ne problema. Jei du žmonės bando tuo pačiu metu atidaryti tą patį failą, NAS stotelės geba sutvarkyti prieigą teisinga seka.

Kodėl verta investuoti į aukščiausios klasės NAS stoteles?

Yra įvairių NAS stotelių. Skiriasi jų sudėtingumo lygis ir, atitinkamai, – kaina. Patys paprasčiausi modeliai aprūpinti prieiga vos prie vieno kietojo disko. Šio tipo NAS stotelės, dažniausiai, naudojamos privačių asmenų duomenų atsarginėms kopijoms talpinti. Kitas šių įrenginių tipas – profesionalios, aukštos kokybės stotelės, vienu metu saugančios duomenis keliuose diskuose. Mūsų specialistai įmonių darbe pataria naudoti būtent šiuos įrenginius.

Profesionaliam darbui skirtos NAS stotelės, vieno iš kietųjų diskų gedimo atveju, apsaugos nuo duomenų praradimo kitus diskus. Šios klasės prietaisai yra brangesni, nei pradinio lygio modeliai, tačiau, kaip ir minėjome, jie saugesni ir tai – ne vienintelis jų pranašumas. Paprastai, dėl to, kad šie įrenginiai turi kur kas galingesnius procesorius, jų duomenų perdavimo tinkle greitis yra kur kas spartesnis, nei nebrangių ir ne profesionalams skirtų jų atitikmenų.

Įmonių duomenų saugumo užtikrinimas Šiauliuose – yra viena iš svarbiausių mūsų įmonės specialistų užduočių. Jie suteiks Jums kompetentingą konsultaciją duomenų saugos klausimais. Patars, kokią iš rinkoje esančių NAS stotelių Jums geriausia rinktis. O, rūpindamiesi Jūsų įmonės duomenų apsauga, sujungs visus straipsnio pradžioje minėtus būdus, padedančius tai padaryti sklandžiai ir efektyviai.

Mūsų įmonė duomenų saugumui rekomenduoja ,,Sophos" gamintojo sprendimus. Daugiau apie juos rašome čia: SOPHOS SAUGUMO SPRENDIMAI